لامپ روشنایی منجر به سوختگی وزیر شد

اگر به دنبال حقایق سرگرم‌کننده‌تر در مورد لامپ‌های کودکان و  لامپ روشنایی هستید، این بخش همه چیز درباره لامپ‌ها در دنیای مدرن و جایی است که در زندگی روزمره ما ظاهر می‌شوند، شاید بدون اینکه ما متوجه شویم!

این حقایق مربوط به لامپ‌های الکتریکی، بینش بسیار خوبی را در مورد اینکه چگونه نور رشته‌ای و نور فلورسنت به ما کمک می‌کنند از وسایل دیگر استفاده کنیم و به اطراف بپردازیم، می‌دهد.

میانگین طول عمر لامپ های رشته ای که در خانه استفاده می شود ۱۰۰۰ ساعت است. اما یک چراغ LED می تواند تا ۲۵۰۰۰ ساعت یا بیشتر دوام بیاورد.

 

بسیاری از اقلام مدرن از چراغ LED از جمله چراغ راهنمایی، تلویزیون و وسایل نقلیه استفاده می کنند. این چراغ ها به دلیل کوچک بودن، نگهداری آسان، دوام و قابلیت هدایت نور در یک جهت انتخاب شده اند.

در حالی که لامپ های دیود ساطع کننده نور، کم مصرف ترین لامپ ها برای استفاده در چراغ های جلوی خودرو هستند، اما می توانند نسبتاً گران باشند. لامپ‌های زنون در واقع درخشان‌ترین نور را برای چراغ‌های جلو تولید می‌کنند، اما می‌توانند باعث ایجاد تابش خیره‌کننده شوند که رانندگانی را که از جهت مخالف می‌آیند برای دیدن واضح جاده دشوار می‌کند.

در اکثر خانه ها استفاده از لامپ ۱۰-۱۵ درصد از قبض برق را تشکیل می دهد.

۶۰۰ میلیون لامپ هر ساله در ایالات متحده دور ریخته می شود.

مقدار نوری که توسط یک لامپ LED منتشر می شود بر حسب لومن اندازه گیری می شود.

اگر از یک لامپ رشته ای به یک LED تغییر دهید، ممکن است اشکالات کمتری در خانه خود پیدا کنید، زیرا آنها گرمای کمتر و نور UV کمتری تولید می کنند، که هر دو حشرات را جذب می کنند.

در سال ۲۰۰۴، کاغذ دیواری LED اختراع شد که دارای چراغ هایی برای جلوه های تزئینی روی کاغذ است.

بیشترین لامپ LED روشن در همان زمان در سال ۲۰۱۹ در رومانی به دست آمد که ۷۲۳۵ چراغ با هم روشن شدند.